Kontakt

Du är alltid välkommen till Immanuelskyrkan Malmö! Har du frågor om någon av våra gudstjänster eller övriga verksamheter så finns några olika kontaktalternativ. Telefonen till Immanuelskyrkans expedition besvaras under arbetstid på vardagar. För att komma i direkt kontakt med någon från vårt team, se kontaktuppgifter nedan.

Adress

Köpenhamnsvägen 3, 217 43 Malmö
(Stadsbuss 1 till ”Själlandstorget”)

E-post

post@immanuel.nu

Stödjande samtal

Är du i en situation där du behöver prata med någon annan än dem du vanligen har omkring dig? Behöver du någon som lyssnar och hjälper dig att reda i tankarna?
I Immanuelskyrkan finns personer som är beredda att ta tid och lyssna till dig. Det handlar inte om specialutbildade samtalsterapeuter eller psykologer, utan om vanliga människor med vanliga yrken som vill stötta och hjälpa sina medmänniskor.

Dessa personer har församlingens förtroende att hålla stödjande samtal och är införstådda med att det du säger i förtroende till dem inte får föras vidare.

Maila gärna till ears@immanuel.nu.

Lägenheter i vår fastighet

I kyrkans fastighet har vi  22 hyresrätter i storlek 1-5 rok.
Är du intresserad av att göra en intresseanmälan gör du det genom att maila.
Skriv då även hur många ni är och önskad storlek.
Maila oss till fastighet@immanuel.nu

Är du hyresgäst och vill göra felanmälan.
Kontakta Sydsec på

Vårt team

Niclas Ljung

Föreståndare
niclas.ljung@immanuel.nu
070-2781795

Josef Magnusson

Konnekt, Secondhand
josef.magnusson@immanuel.nu
070-4076718

Linnéa Ljung

Barnledare
linnea.ljung@immanuel.nu
076-1965200

Fredrik Lidberg

Ungdomsledare
fredrik.lidberg@immanuel.nu
070-2739943

Eva Jarell

Butiksbiträde
eva.jarell@immanuel.nu

Matilda Waldenvik

Församlingpraktikant
matilda.waldenvik@immanuel.nu

Jonas Helgesson

Huvudledare gudstjänst
jonas.helgesson@immanuel.nu

Theo Frennefalk

Fastighet
theo.frennefalk@immanuel.nu